قهوه ترک

شیوه ایبریک / ترک/ یونانی

شیوه ایبریک، که با عنوان ترک یا یونانی هم شناخته می شود، شامل مخلوط کردن ذرات قهوه پودر شده با آب در یک ظرف است. هیچ صافی وجود ندارد. ذرات ته نشین می شوند؛ بنابراین، ریختن قهوه با دقت ، تنها راه کاهش مقدار رسوباتی است که وارد فنجان ها می شود. برخی افراد، ریختن با دقت قهوه در شیوه ایبریک را نوعی هنر می دانند. از نظر برخی دیگر نیز شیوه ایبریک نمایانگر درست کردن قهوه در قدیمی ترین شکل آن است. 

مواد و وسایل مورد نیاز

قهوه ساز ایبریک (مسی) یا به اصطلاح جذوه 

آب تازه ، 3 اونس (90 میلی لیتر) برای هر 2 قاشق غذاخوری (10 گرم) دانه قهوه

ترازوی دیجیتال

دانه های تازه و با روست کم تا متوسط ، 10 گرم قهوه خیلی نرم .

فنجان های 1 تا 3 اونسی (30 تا 90 میلی لیتری) 

از نظر بسیاری از مردم جهان، قهوه ایبریک به عنوان قهوه ای واقعی در نظر گرفته می شود. اگر این قهوه به خوبی درست شود، می تواند بسیار غلیظ بوده و طعم و عطر مطبوعی را فراهم  نماید.هنر درست کردن قهوه ترک دارای آداب و سنتهای فرهنگی خاصی است که همچون عطر و طعم آن ، از غنایی قابل توجه برخوردارند.

به طور سنتی، در مراسم خاکسپاری یا موقعیت های غم انگیز، قهوه ایبریک با شکر کم و در عروسی ها یا سایر جشن ها با شکر اضافی سِرو می شود. همچنین، در برخی از کشورهای عربی، پذیرایی از کسی با قهوه ای بدون کف نشانه آبروریزی است، چون کف آبروی قهوه به حساب می آید. مراقب باشید. اگر میزان این کف را به صورت مساوی تقسیم نکنید، ممکن است سوء تفاهم ایجاد شود.  

 توصیه های متخصصان در مورد درست کردن قهوه به شیوه ایبریک

در اینجا توصیه هایی مربوط به درست کردن قهوه به شیوه ایبریک ارائه می شود: 

•قهوه ایبریک را به آرامی بریزید، چون بیشتر ذرات آن در ته رسوب کرده اند. 

•می توانید مقدار کمی هِل برای طعم دار کردن اضافه کنید. شاید این یکی از اولین اشکال شناخته شده قهوه طعم دار باشد. می توانید عرق بهارنارنج را نیز امتحان کنید. طبق ذائقه خود، هر مقداری که دوست دارید، اضافه کنید.

دستورالعمل ها 

1.هرگز بیش از نیمی از جذوه را پر نکنید. چون در زمان جوشیدن کف کرده و ممکن است سر برود. 

2.جذوه را در حرارت متوسط گازقرار داده وبه محض کف کردن و بالا آمدن قهوه ، شعله را خاموش کنید.نباید اجازه دهید که قهوه شروع به قل زدن کند. حرارت ملایم ، نوشیدنی ملایم تری را فراهم می آورد. برای 1 تا 2 دقیقه آن را کنار بگذارید. 

3.میتوانید یک بار دیگر این فرایند را تکرار کنید.

4.قهوه را با دقت درون فنجان هایی که از پیش گرم شده اند، بریزید. با استفاده از قاشق، کف را بین فنجان ها تقسیم کنید.  

نظر دادن