فرنچ پرس

ظرف فشاری/ فرنچ پرس/ ملیور

ما این شیوه را ظرف فشاری می نامیم، اگر چه با نام های دیگری نظیر فرنچ پرس یا ملیور هم شناخته می شود. قهوه ساز قطره ای آب داغ را روی ذرات قهوه می ریزد و قهوه ساز خلاء با فشار آب داغ را از میان ذرات عبور می دهد. اما  فرنچ پرس با نگه داشتن آب در اطراف ذرات، که با عنوان مرحله خیساندن نیز شناخته می شود، عمل می کند. به نظر می رسد که این شیوه طعم و بوی متفاوتی را حاصل می کند. کسی نمی داند که آیا آب در اطراف ذرات قهوه روغن متفاوتی را ایجاد می کند یا تنها به صورت متفاوتی واکنش نشان داده و باعث تغییر طعم می شود. اما تقریبا همگان بر این نکته توافق دارند که این شیوه طعم متفاوتی را حاصل می کند. 

پیستون فرنچ پرس معمولا شامل توری فلزی بر روی قطعه فلزی محکم و میله ای است که درون آنها پیچ می شود و به شما امکان می دهد صافی را از میان قهوه داغ هدایت کنید. این کار از طریق سرپوش فلزی یا پلاستیکی انجام می شود که در بالای استوانه شیشه ای قرار دارد. 

frenchpress

توصیه های متخصصان در مورد درست کردن قهوه با فرنچ پرس

برای یکنواخت ساختن غلظت، پس از درست شدن قهوه به این شیوه، آن را هم نزنید. در عوض، قهوه را به صورت یکنواخت در فنجان های خود توزیع کنید. در هر فنجان مقدار کمی قهوه بریزید. این عمل را تکرارکنید تا در هر فنجان قهوه ای با غلظت یکسان داشته باشید.  

نوع تکنیک سلیقه ایست.روش قهوه استاتیرا به شرح زیر است:

برای 500 سی سی آب از 28 گرم قهوه با آسیاب درشت استفاده می کنیم.دوره کامل فرنچ پرس چهار دقیقه به طول می انجامد.ابتدا یک سوم آب بر روی قهوه ریخته شده و با یک قاشق چوبی ده بار هم میزنیم.سپس بقیه آب را اضافه کرده و پنج بار هم میزنیم .پس از آن صبر میکنیم تا زمان دوره از ابتدا به چهار دقیقه برسد .در این زمان صافی را با فشار به پایین هدایت میکنیم.قهوه ما آماده است.

در هر فنجان انتظار وجود ذرات را داشته باشید. این بخشی از تجربه درست کردن قهوه به این شیوه است و برخی از طرفداران قهوه آن را دوست می دارند. برای کاهش مقدار آنها، پس از درست شدن قهوه، به آرامی آن را در فنجان بریزید.

همیشه صافی ها را تمیز نگهدارید. به جای شستن یا قرار دادن صافی پیستون کاملا مونتاژ شده درون ماشین ظرفشویی، قطعات آن را هر بار باز کنید. ذرات و روغن هایی که به سختی قابل مشاهده هستند، به سرعت در میان صافی توری و صفحه فلزی که آن را در جای خود نگه می دارد و همچنین در تمام درزها و شکاف ها انباشته می شوند. برای جلوگیری از استهلاک این قسمت های فلزی، همیشه آنها را کاملا تمیز نگهدارید. 

نظر دادن