نحوه نگهداری قهوه

چگونه از قهوه نگهداری کنیم؟

دانه های قهوه را به روش مناسبی نگهداری کنید که تازگی و طعم قهوه به بهترین نحوحفظ شود. بزرگترین دشمن دانه های برشته شده قهوه ، هوا، رطوبت، گرما و نور است.

بهتراست دانه ها در جای سرد و جایی که هوا در آن نفوذ نمیکند نگهداری شوند.

برای حفظ مزه ی تازه و برشته شده ی دانه های قهوه تا زمانیکه که ممکن است باید آنها را در ظروفی کدر، غیر شفاف ونفوذ ناپذیرنسبت به هوا نگهداری کرد. دانه های قهوه زیبا و تزیینی هستند اما از نگهداری قهوه در قوطی های شفافی که نور را از خود عبور میدهند و مزه قهوه را تغییر میدهند اجتناب کنید.

دانه ها را در مکانی مناسب اما تاریک و خنک نگهداری کنید. به یاد داشته باشید که کابینت نزدیک به فر و همچنین نقاطی در آشپزخانه که نور مستقیم آفتاب بعد از ظهر را دریافت میکنند بسیار گرم هستند.

ظروف تبلیغاتی نگهداری قهوه، که قهوه ای که خریداری کرده اید در آن قرار دارد عموما برای نگهداری طولانی مدت مناسب نیستند. قوطی هایی که مانع نفوذ هوا میشوند ظروف ایده آلی برای نگهداری قهوه هستند که ارزش هزینه کردن را دارند.

به میزان لازم خریداری کنید

تقریبا بعد از برشته کردن، قهوه به تدریج تازگی خود را از دست میدهد بنابراین بهتر است که مقدار کمتری خریداری شود. زود به زود قهوه ی تازه بخرید و فقط آن مقدار قهوه را خریداری کنید که تا یک یا دو هفته بعد مصرف می کنید. از آنجایی که تماس با هوا بدترین دشمن قهوه است بنابراین بسیار خوب است که فورا میزان قهوه لازم را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و مقدار بیشتر را در ظرفی نگهداری کنید که هوا به آن نفوذ نکند.

فریزر کردن دانه های قهوه؟

کیفیت یک فنجان قهوه به تازگی آن بستگی دارد. کارشناسان معتقدند که قهوه باید فورا بعد از برشته شدن مصرف شود، بخصوص زمانی که بسته اولیه باز میشود. مصرف کنندگانی که دانه قهوه را خریداری می کنند باید بلافاصله قبل ازدم کردن آن را آسیاب کنند. در حالی که دیدگاه های مختلفی درباره فریزر کردن یا در یخچال نگه داشتن قهوه وجود دارد اما نکته اصلی این است که قهوه، رطوبت – همچنین بو و مزه- را از هوای اطراف جذب می کند. همان طور که گفته شد اکثر ظروف نگه داری خانگی در واقع در مقابل هوا نفوذ ناپذیر نیستند. بنابراین اگر دانه های قهوه را در یخچال یا فریزر نگهداری می کنید باید حتما از ظرفی استفاده کنید که واقعاً در مقابل هوا نفوذ ناپذیر باشد. اگر هم قهوه را فریزر میکنید به سرعت آن مقداری را که برای یک هفته لازم دارید بر دارید و باقیمانده را در فریزر بگذارید قبل از اینکه تغییرات فیزیکی بر قهوه ی یخ زده تاثیربگذارند.

.

نظر دادن