‌شش روش برای بازیافت تفاله قهوه

کود گیاهان

تفاله های قهوه را دور نریزید. آنها پر از مواد غذایی کاملی هستند که گیاهان اسید دوست شما به آن نیاز دارند. آن ها برای بوته های رز، آزالیا ، گیاهان همیشه سبز و کاملیا بسیار مناسب هستند. ته نشین ها ی باقی مانده در فیلتر قهوه سازها از ته نشین های جوشیده در قهوه جوش بهترهستند.این تفاله ها حاوی نیتروژن بیشتری هستند.

گربه ها را از باغ دور نگه دارید

اگر ترکیب پوست پرتغال و ته نشین قهوه را در باغچه و در پای گیاهان خود بپاشید بچه گربه ها دیگر باغچه شما را مکانی برای قضای حاجت خود نمی دانند. این ترکیب، کودی بسیار عالی هم خواهد بود.

فریزر را گندزدایی کنید

از شر بوی غذای گندیده بعد از خاموش شدن فریزر راحت شوید. چند کاسه را از قهوه تازه یا تفاله قهوه پر کنید و آن ها را شب تا صبح در فریزر قرار دهید. اگر میخواهید رایحه ای بهتر داشته باشید چند قطره وانیل به آنها اضافه کنید.

گرد و خاک بلند نکنید

قبل از تمیز کردن خاکستر های شومینه ، روی آن تفاله قهوه خیس بپاشید. با این کار خاکستر ها بهتر پاک میشوند و گرد و خاک کمتری نیز به پا میشود.

کرم ها را زنده نگه دارید

یک فنجان تفاله قهوه، کرم های طعمه ماهیگیری را زنده نگه میدارد و تمام طول روز در حال وول خوردن خواهند بود . کافی است ته نشین قهوه را با خاکی که کرم های طعمه در آن نگه داری می شوند ترکیب کنید. کرم ها قهوه را به میزان ما دوست دارند و مواد غذایی موجود در آن آنها را زنده نگه میدارد.

برداشت هویج را بهبود ببخشید

برای افزایش محصول هویج ، بذر ها را قبل از پاشیدن بر زمین، با پودر قهوه تازه ترکیب کنید. نه تنها این حجم بیشتر، بذر پاشی را آسانتر می سازد بلکه عطر قهوه ، کرم ها و دیگر آفات را از دانه ها دور نگه میدارد. یک ویژگی دیگر این است که هنگامی که قهوه حول گیاه تجزیه می شود مواد غذایی بیشتری به خاک میدهد.

نظر دادن